TRATWOWE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA - 25 marca 2012

1.              Dziś Niedziela Palmowa. W godzinach południowych w naszym mieście odbywał się Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w skali diecezji. Zatem w dniu dzisiejszym łączymy się duchowo z Ojcem Św. Benedyktem i młodzieżą całego świata, która w przyszłym roku spotka się w Rio de Janeiro.

2.             W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej Wspólnocie rekolekcje, które mają nas przygotować do Triuduum Paschalnego i świętowania wielkanocnego. Modlitwą obejmujemy naszego ojca rekolekcjonistę o. Marcina Reczko (SMA). Program naszych rekolekcji obejmuje trzy kolejne dni. Dziś po Mszy św. będzie miała miejsce I nauka rekolekcyjna. Podobna sytuacja będzie w dniu jutrzejszym tzn. o 18.30 – różaniec, 19.00 Eucharystia, a później II nauka rekolekcyjna. We wtorek nastąpi zmiana w programie rekolekcji tzn. o 18.30 modlitwa różańcowa, o 19.00 nauka rekolekcyjna, po której będzie możliwość spowiedzi św., a ok. 20.00 sprawowana będzie Mszą św. na zakończenie rekolekcji akademickich.

3.              W najbliższym tygodniu nie zostały przewidziane żadne spotkania tematyczne na TRATWIE z wyjątkiem kursu alfa, który odbędzie się w poniedziałek. Prosimy we wtorek nie planować żadnych spotkań tratwowych, ponieważ w tym dniu odbędzie się przygotowanie darów na Środę, gdy w godzinach porannych wspólnie z radiem RDN przeprowadzona zostanie świąteczna akcja pt DZIELMY SIĘ CHLEBEM. Za organizację tego przedsięwzięcia, z ramienia DA TRATWA została poproszona grupa wolontariatu SZLACHETNEJ PACZKI z Moniką Pudełek na czele J.

4.             W najbliższą środę – WIELKĄ ŚRODĘ, o godz. 19.00 sprawowana będzie ostatnia Mszą św. przedświąteczna, po tej Mszy zapraszam wszytkich o włączenie się w przezywaną w naszym mieście Drogę Krzyżową, która wyruszy o godz. 20.00 z rynku tarnowskiego i przjdzie ulicami Starego Miasta.

5.             Od Wielkiego Czwartku Przeżywać będziemy TRZY ŚWIĘTE DNI tzw TRDIUM PASCHALNE.  Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa (katolicy zobowiązani są do przestrzegania postu ścisłego). Wielka Sobota – czas czuwania przy Bożym Grobie, a w godzinach wieczornych przeżywania tzw. Wigilii Paschalnej. W naszym Kościele w TRIDUUM Paschalne nie będą odbywać się żadne nabożeństwa. Zachęcam aby w te trzy dni uczestniczyć w Liturgii sprawowanej w swojej rodzinnej parafii, albo w Bazylice Katedralnej, gdzie odbywać się będę w uroczystej oprawie liturgicznej (W Wielki Czwartek, o 9.00 Msza św. Krzyżma Świętego z udziałem księży z całej diecezji. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Wieczerzy Pańskiej. W Wielki Piątek, o 15.00 - Droga Krzyżowa, a o 18.00 - Liturgia Wielkiego Piątku. W Wielką Sobotę  - o 21.00 Wigilia Paschalna i procesja rezurekcyjna). W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (8 kwietnia) – Mszę święte będą  już tak jak w każdą niedzielę o 8.30 i 19.00. Zapraszamy!

6.                  DZIĘKUJEMY ZA TROSKĘ O NASZĄ ŚWIĄTYNIE I SALE DUSZPASTERSTWA. Dziękuję SKARBNICY!

7.                  Zapraszamy do udziału w rekolekcjach… Aha… jeszcze jedno ważne ogłoszenie…. Za tydzień, w Niedziele Wielkanocną gościem w naszej wspólnocie będzie pan…..