Archiwum

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!


Tym radosnym dniem, rozpoczynamy szczególny czas radosnego świętowania w Kościele, niczym jedną „wielką niedzielę”, bo trwającą 50 dni, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zatem RADUJMY SIĘ BRACIA! RADUJCIE SIĘ SIOSTRY!
Kategoria: General
Napisał: administrator

Tym radosnym dniem, rozpoczynamy szczególny czas radosnego świętowania w Kościele, niczym jedną „wielką niedzielę”, bo trwającą 50 dni, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zatem RADUJMY SIĘ BRACIA! RADUJCIE SIĘ SIOSTRY! Przed nami jeszcze 7 dni uroczystych, składających się na OKTAWĘ WIELKANOCNĄ. Zakończymy ją za tydzień tzw. Świętem Miłosierdzia Bożego. Już dzisiaj zapraszam na Eucharystię i uroczyste uczczenie Boga bogatego w miłosierdzie. (uwielbienie po Mszy Świętej).  W liturgicznym przeżywaniu czasu świątecznego mam nadzieje, że pomaga nam dekoracje w naszym Kościele. Gorąco chciałbym podziękować osobom, które trudziły się nad przygotowaniem naszej świątyni. Szczególnie dziękuję Ani Warchoł za pomysł i przygotowanie Pustego Grobu oraz osobom jej pomagającym – Basi Wójcik i Przemkowi Smoleniowi.

 

fot. ikony z ołtarza głównego: K. Więckowski  © 2018 - Duszpasterstwo Akademickie Tratwa,  projekt i wykonanie: Łukasz Majewski

Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin