Archiwum

Lednica 5 czerwca 2010


 

Tegoroczna Lednica - 5 czerwca

Przygotowania w diecezji:

- 18 kwietnia Pobranie ziemi z miejsca męczęństwa bł. Karoliny - Zawada

- 18 maja Czuwanie nocne w urodziny Jana Pawła II - wysyłamy bł. Karolinę na Lednicę - Tarnów Katedra

Chętnych do wyjazdu na pola lednickie już zapraszamy do duszpasterstwa. Kontakt: Kasia tel: 509650153

Kategoria: General
Napisał: administrator

Właśnie zakończyły się rekolekcje studenckie prowadzone przez O. Jana Górę. To nie przypadek - O. Jan zapraszał młodzież diecezji tarnowskiej na tegoroczne spotkanie lednickie i podzielenie się z młodzieżą z całej Polski naszą tarnowską bogosławioną Karoliną - patronką godności kobiety.

Tegoroczne spotkanie będzie bowiem poświęcone kobiecie.

A my planujemy spotkania na duszpasterstwie, aby dobrze przygotować się do wyjazdu i przekazania błogosławionej Karoliny i jej przesłania.

Zapraszamy na spotkania i do wyjazdu z nami! Wyjazd organizuje Kasia: kontakt: 509650153

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Już po raz czternasty zwołuję i zapraszam Was nad Lednicę na dzień 5 czerwca 2010. To, że ja Was zapraszam jest tylko przypadkiem, zaprasza Was sam Chrystus, abyście Go wybrali, tak jak wybrał Go Mieszko I przed tysiącem lat. Wybór Chrystusa stanowi o  nas i nas określa, tworzy nowego Chrystusowego człowieka.

Tego roku tematem spotkania będzie: kobieta darem i tajemnicą. Pragniemy zgłębić tajemnicę kobiety, uświadomić sobie doniosłość obecności kobiet pośród nas, poznać lepiej archetyp Ewy, misję Maryji, a w nich każdej kobiety, naszych matek i sióstr, a ostatecznie Kościoła, który również jest kobietą, małżonką Chrystusa. Kobiecość obecna w naszej polskiej kulturze objawia się poprzez Bogurodzicę, najstarsze zdanie po polsku z księgi henrykowskiej, wiersz Słoty o zachowaniu się przy stole, wyznanie kardynała Stefana Wyszyńskiego o wstawaniu na widok kobiet czy wspaniały i wielki hołd polskiej kobiecie w wymiarach Tysiąclecia złożony przez Jana Pawła II w Gnieźnie.

Prawdziwy mężczyzna, tak jak Adam w raju  budzi się na widok kobiety. Stąd kobiecość jest skarbem i darem. Kobiety ubogacają i obdarowują nas sobą. Czynią nas wrażliwszymi i delikatniejszymi. To promieniowanie kobiecości jest bogactwem naszej polskiej, chrześcijańskiej kultury. Dlatego zapraszamy Was nad Lednicę, abyśmy wzajemnie ubogacili się tym wymiarem naszego człowieczeństwa. Czekam na Was zapatrzony w ikonę naszej Pani i Królowej. Przekażcie to zaproszenie innym. Zapraszamy również gości zza granicy.

O. Jan Góra

Chętnych zaraszamy na spotkania wieczorne na duszpasterstwie lub kontakt mailowy.

 

fot. ikony z ołtarza głównego: K. Więckowski  © 2018 - Duszpasterstwo Akademickie Tratwa,  projekt i wykonanie: Łukasz Majewski

Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin