Wielki Post na TRATWIE

Posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową rozpoczęliśmy w naszym Kościele Akademickim, mimo studenctkich ferii, czas Wielkiego Postu

. Jako czas nawrócenia jest on wyjątkowy z wielu względów, ale w tym roku pragniemy go przeżywać w szczególnej jedności modlitewnej z naszym Ojcem św. Benedyktem XVI. W związku z tym serdecznie zapraszamy na AKADEMICKIE DROGI KRZYŻOWE, które odbywać się będą w każdy piątek o godz. 18.30, aby molić się w intencji Kościoła i wszystkich intencji o które nas prosił Bendedykt XVI mówiąc: "Dziękuję wszystkim za miłość i modlitwę, z jakimi mi towarzyszyliście. Odczuwałem niemal fizycznie w tych niełatwych dla mnie dniach moc modlitwy, jaką niesie dla mnie miłość Kościoła, wasza miłość. Módlcie się nadal za mnie za Kościół i za przyszłego papieża. Pan nas poprowadzi!" (Watykan, 13 lutego 2013)