Co w Tratwie piszczy...

TRATWOWE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TYDZIEŃ 11 - 17 STYCZNIA

1. WYDARZENIA:

PONIEDZIAŁEK,  11 stycznia – Mpodczas Eucharystii o godz. 19:00 będziemy dziękowali Bogu za kończącą się Koilejną edycję Kursu Alpha, a po Mszy św. odbędzie się uroczysta kolacja.

WTOREK, 12 stycznia – próba scholii liturgicznej i spotkanie wolontariatu wśród osób głuchoniemych.

We wtorek także o godz. 19:00 odbędzie się „powtórkowe" przedstawienie „JASEŁEK TRATWOWYCH” dla wszystkich chętnych w Auli PWSZ.

ŚRODA, 13 stycznia. Na Eucharystię zapraszamy wszystkie osoby, które są na drodze formacyjnej SNE (dwie grupy), oraz te które chcą na taka drogę wstąpić, dotyczy to szczególnie osób, które dołączyły do naszej wspólnoty podczas obecnej edycji ale i wczesniejszej Kursu Alpha i pragną dalej wzrastać…  Zapraszamy wszystkich chętnych także.

CZWARTEK, 14 styczniaspotkanie formacyjne dla animatorów Wspólnoty Maryi Królowej Serc.

PIĄTEK, 15 stycznia – o 19:00 Mszą św. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i spotkanie grupy Metanoia.

2.  W najbliższym tygodniu odbędzie się  WIZYTA KOLĘDOWA w Domach Studenta:

·         Środa 13 stycznia do DS „KARABElA” ul. Piaskowa. Od godz. 20;00

·         Czwartek 14 stycznia DS ul. Słowackiego od godz. 19:00

3.      Prośba O MODLITWĘ ZA DWA DZIEŁA, których jako Wspólnota pragniemy podjąć:

·         Kurs Alpha w Zakładzie Karnym, w najbliższy weekend osoby, które pragną podjąć taką posługę udadzą się na weekend formacyjno-rozeznaniowy do Wierchomlii.

·         Jako Wspólnota DA. TRATWA zostaliśmy poproszeni do włączenia się w dzieło ewangelizacyjne podczas Festiwalu Młodych na ŚDM, które odbędą się w Krakowie. Ewangelizacja odbywać się będzie w dniach od 25 do 31 lipca, ale wcześniej dla ewangelizatorów przewidziane są tygodniowe rekolekcje w Krakowie. Jak wspólnota akademicka pragniemy posłać do tego dzieła kilkanaście osób. Zapisy są do końca stycznia, zachęcamy do zgłaszania się do ks. Andrzeja, po weryfikacji pierwszych zgłoszeń będziemy chcieli stworzyć ekipę ewangelizacyjną i uzyskać dofinansowanie do tego dzieła.

4.      Przypominamy, że na TRATWIE CZAS FERYJNY będziemy przeżywali w łączności z feriami szkolnymi w Małopolsce, czyli rozpoczniemy już w przyszłym tygodniu. W tym okresie nie będzie na tygodniu spotkań Grup Tratwowych, z wyjątkiem tzw. Spotkań Po-alphowych, które odbywać się będą w poniedziałki (będzie tylko 2).

5.      Osoby chętne na zimowy wypoczynek w Wierchomlii, w naszym DOMU KAROLINA, serdecznie zapraszamy ale informujemy, że wolne miejsca są już tylko na drugi tydzień.

6.      Dziękujemy za ofiary na tacę, które w dniu dzisiejszym przeznaczone są na zebranie kwoty potrzebnej do opłacenia ubezpieczenia naszego kościoła na rok 2016.

fot. ikony z ołtarza głównego: K. Więckowski  © 2017 - Duszpasterstwo Akademickie Tratwa,  projekt i wykonanie: Łukasz Majewski