Wizyta kolędowa

Styczeń to jak wiadomo czas duszpasterskich wizyt kolędowych. Część z Was pewnie spotka się z kapłanem w rodzinnych domach. Ale być może część z Was (Ci którzy mieszkają w akademikach i na stancjach) będzie mieć możliwość przyjąć kapłana u siebie. Można umówić się z duszpasterzem akademickim (chyba że pół Tarnowa będzie chciało - wtedy może być problem :))

Poniżej kilka dobrych rad dla studenta :) +

A oto dobre rady:

1. Nie stresuj się wizytą księdza, grunt to dobre nastawienie - tak naprawdę kapłan przychodzi w imię Chrystusa i przyjmując księdza dajesz szansę Jezusowi, by pobłogosławił Twoje mieszkanie i życie. Podejdź do tego z wiarą

2. Nie mieszkasz we własnej parafii więc kapłan nie musi wiedzieć, że pod Twym numerem mieszkania ktoś mieszka. Dlatego w niedzielę wysłuchaj ogłoszeń w kościele parafii na której terenie mieszkasz, dowiedz się kiedy kolęda będzie u Was (czesto takie informacje można znaleźć w necie na stronie parafii) i jeśli będziesz mieć czas, przygotuj się wcześniej. Czasem dzień wcześniej przed kapłanem przechodzą ministranci zbierając informacje, kto przyjmie kapłana. NAJPROSTSZYM SPOSOBEM JEST ZAPYTAĆ SĄSIADÓW :)))

5. Posprzątaj swe mieszkanie :)

4. Na kawałku czystego obrusu lub chusty przygotuj krzyżyk, małe kropidło i talerzyk z wodą święconą (jesli nie masz wody święconej, pożycz od sąsiadów, jeśli nie masz uczynnych sąsiadów, przygotuj zwykłą świeżą wodę i nie zapomnij powiedzieć kapłanowi żeby ją wcześniej poświęcił  :)) (jeśli nie masz kropidła, wystarczy gałązka mirtu, albo choinkowa), świeca mile widziana

6. Koperty nie musisz przygotowywać, nawet księża wiedzą że studentom się nie przelewa :))