Archiwum

NIEDZIELNE SPOTKANIE Z TEATREM


W najbliższą niedzielę w ramach spotkań po Eucharystii zapraszamy na 19.30 do kościoła oo. Filipinów (ul. Piłsudskiego 9 - naprzeciw Seminarium niedaleko od Tratwy) na spotkanie z aktorami Tarnowskiego Teatru, którzy czytać będą dramat Jolanty Łada zatytułowany "KROPLA"  - rzecz o S. Faustynie Kowalskiej. Wyjście planowane jest po Eucharystii (po uwielbieniu dla tych, którzy zostają jeszcze na modlitwie uwielbieniowej po Eucharystii)
Kategoria: General
Napisał: administrator
Spotkanie, na które się wybieramy to kolejny wieczór stałego cyklu „Teatr przy stoliku - czytanie polskiego dramatu współczesnego". Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego przedstawi kolejną propozycję. Sztukę Jolanty Łady „Kropla" – rzecz o siostrze Faustynie. Autorka nie opisuje wydarzeń, jakie się rozegrały w szpitalu, nie odtwarza wiernie postaci z otoczenia świętej, nie usiłuje pokazać autentycznych cierpień, jakich doznawała siostra Faustyna. Jest to krótka opowieść o zetknięciu się ze świętością zwykłych ludzi, z których każdy wychodzi z tego spotkania nieco odmieniony. W tarnowskim czytaniu sztuki „Kropla" wezmą udział: Tomasz Piasecki – jako doktor Silberg, Ewa Sąsiadek – w roli Pielęgniarki, zaś w postać s. Faustyny wcieli się Matylda Baczyńska. (info dzięki sekretariatowi Teatru)
 

fot. ikony z ołtarza głównego: K. Więckowski  © 2018 - Duszpasterstwo Akademickie Tratwa,  projekt i wykonanie: Łukasz Majewski

Licznik odwiedzin Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin