Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka

6-8 maja 201175 Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę * "Zakorzenieni w Chrystusie" - nasze dziękczyninie za dar beatyfikacji Jana Pawła II * Zapraszamy do wspólnego wyjazdu studentów z Tarnowa! Kontakt w sprawie wyjazdu Klaudia: tel 513426832 mail: kaludia.bien@op.pl, lub ks. Hieronim lub bezpośrednio na duszpasterstwie - Szczegółowy plan niżej:

PROGRAM:

Piątek 6 maja

20.30 - Nabożeństwo maryjne w Kaplicy Cudownego Obrazu

21.00 - Apel Jasnogórski (ks. abp  Stanisław Nowak)

21.30 - Droga Krzyżowa na Wałach

Sobota 7 maja

9.30 - Animacja muzyczna

10.00 - 10.30 Wykład wprowadzający "Zakorzenieni w Chrystusie" (ks. dr. Wojciech Węgrzyniak)

10.30 - 13.00 Spotkania dyskusyjne:

• Krzysztof Niemiec - "Zakorzenieni w Chrystusie - w przestrzeni publicznej" (bazylika)
  • Małgorzata Kożuchowska - "Zakorzenieni w Chrystusie - w kulturze" (Sala o. Kordeckiego)
  • ks. Mirosław Maliński - "Zakorzenieni w Chrystusie - w uczelni" (Kaplica św. Józefa)
  • Roman Kluska - "Zakorzenieni w Chrystusie - w pracy" (Sala papieska)

13.00 - 14.00 Czas wolny

14.30 - 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, sakrament pokuty, godzina miłosierdzia (Katedra Częstochowska)

15.30 - Powitanie uczestników Pielgrzymki (ks. Jacek Siekierski)

16.00 - Wykład (ks. bp Marek Jędraszewski)

17.00 - Pielgrzymka na Jasną Górę, modlitwa o pokój dla świata

18.30 - Msza święta Przed szczytem (ks. bp Andrzej Czaja)

20.00 - Posiłek

21.00 - Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu (ks. bp Marek Jędraszewski)

22.00 - Nocne czuwanie modlitewne w Cudownej Kaplicy

Spotkania:

• Teatr A (Sala św. Józefa)
  • Koncert (Sala papieska)
  • "Jan Paweł II - pielgrzymki do Polski" - Świadectwa pracowników Radia i Telewizji (Sala o. Kordeckiego)

Nocleg (po koncercie) - Sala papieska

Niedziela 8 maja

9.00 - Msza święta w Bazylice Jasnogórskiej wraz z ponowieniem Ślubó Akademickich (ks. bp Marek Jędraszewski)