Categories: General
      Date: 10/01/2016 
     Title: O SPOTKANIU OPŁATKOWYM i INNYCH OGŁOSZENIACH TRATWY
3 stycznia to II Niedziela po Bożym Narodzeniu. Ta świąteczna, bożonarodzeniowa Niedziela jest zarazem pierwsza w nowym 2016 r. Z tej okazji składamy wszystkim gorące życzenia i błogosławieństwa! Nowy roku zapowiada się bardzo niezwykle, również dla naszej Wspólnoty ze względu na planowane 4 uroczystości ślubne w naszym Kościele.
Co do najbliższych dni, jako wspólnota pragniemy się spotkać na symbolicznym opłatku i kolędowaniu. Dlatego jeszcze raz zapraszamy i przypominam, że wspólne kolędowanie będzie w środę (6 stycznia) – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
W tym dniu zapraszamy na Eucharystię i spotkanie na Tratwie. Wszystkie grupy prosimy o włączenie się w świętowanie (placuszki), a RCS i Wolontariat osób głuchoniemych prosimy o przygotowanie Sali.

Msze święte w tym tygodniu są już codziennie o godz. 19:00, a spotkania przewidziane są dla:

• WTOREK, 5 stycznia – próba scholii liturgicznej i spotkanie formacyjne dla osób posługujących modlitwą wstawienniczą. Proszę, aby na spotkanie przyszły także te osoby, które posługiwały modlitwą wstawiennicza podczas ostatniej edycji kursu…

• ŚRODA, 6 stycznia. Msze tak jak w niedziele - Uroczystość Trzech Króli, poświęcenie złota, kadzidła i mirry…

• CZWARTEK, 7 stycznia – spotkanie formacyjne w ramach Duchowej Siłowni.
Temat: Lectio Divina, poprowadzi ks. dr Mirosław Łanoszka, wykładowca Pisma Świętego.

• PIĄTEK, 8 stycznia – spotkanie GRUPY TOBIASZ g. 18:00, grupa Ruchu Czystych Serc w tym dniu wyjeżdża na swój weekend formacyjny do „DOMU KAROLINA”, szczegóły i informacje u naszych animatorów – Agnieszki i Pawła.

• SOBOTA, 9 stycznia – spotkanie Wspólnoty Rodzin Tratwowych o godz. 16:00

Okres Bożego Narodzenia to czas WIZYT KOLĘDOWYCH. Zachęcamy do przyjmowania w swoich domostwach kapłanów ze swoich parafii. Jeśli chodzi o wizytę kolędową w tarnowskich akademikach to odbędzie się ona 13 i 14 stycznia, osoby na stancjach lub rodziny proszę aby przyjmowali księży z parafii, gdyby jednak ktoś chciał dodatkowej wizyty i modlitwy ks. Augustyn to prosimy już o indywidualne zgłoszenie.

Przypominamy, że na TRATWIE czas feryjny, będziemy przeżywali w łączności z feriami szkolnymi w Małopolsce, czyli rozpoczniemy je 18 stycznia. Gdyby w tym czasie (2 tygodnie,) ktoś chciał przyjechać na wypoczynek do Wierchomli, do naszego DOMU KAROLINA, serdecznie zapraszamy (czas OPEN), trzeba jednak wcześniej zgłosić swoją obecność i zarezerwować miejsce, bo zainteresowanie w tym czasie jest dość duże.
PRZYPOMINAMY, że w czasie FERII Msze w Kościele Akademickim są tylko w niedziele!